MATERIAŁY I ZADANIA DO SAMODZIELNEJ PRACY W DOMU NA CZAS ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W SZKOLE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "ZADANIA I MATERIAŁY"

Jesteś tutaj: Szkoła

Święto zakochanych to wyjątkowy dzień co roku w naszej szkole. Jest to znakomita okazja do okazania przyjaźni i przywiązania naszym najbliższym.

Dzieci z klasy 0 wraz z wychowawcą ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu, chcąc uczcić  Dzień Babci i Dziadka, przygotowali przedstawienie jasełkowe. Pięknie przebrane dzieci, recytowały dziadkom wiersze, śpiewały kolędy i pastorałki góralskie oraz tańczyły w rytm granej muzyki.

,,Ojej cóż za zapach cynamon ,goździki…

Coś mi się wydaje ,że ktoś upiekł pierniki

Świąteczne pierniki, serduszka, dzwoneczki.

Kształty przeróżne nawet gwiazdeczki….”

36 pierwszoklasistów  z klasy I a i I b pod czujnym okiem wychowawczyń Marii Michalik i Anety Bura – Świerczek przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek,  wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Nasi najstarsi uczniowie po raz pierwszy mogli zgłaszać swoje kandydatury do nowej organizacji działającej przy naszej gminie.

W dniach 23 i 24 stycznia 2020 roku w Czarnym Dunajcu odbył się XXII Gminny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu.

W dniu 23 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Czarnym Dunajcu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie należący do grupy teatralnej „Rududu” pod opieką Barbary Zastawnik i Agnieszki Paniak.

W dniu 10 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pod nazwą: „W krainie baśni braci Grimm”.

Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do większej wzajemnej życzliwości, w tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt szkolna grupa teatralna „Rududu” pod opieką p. Barbary Zastawnik oraz p. Agnieszki Paniak, już kolejny raz wystawiła jasełka.

W dniu 08 stycznia 2020 roku w Piekielniku odbył się Ogólnopolski Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego.

W dniu 08 grudnia 2019 roku w Jabłonce odbyły się „Mikołajki” zorganizowane przez ks. Grzegorza Łomzika i Orawskie  Centrum Kultury.

Samorząd Uczniowski zorganizował w dniach 25.11.- 29.11. 2019 r. wyjątkowy tydzień. Akcja miała na celu integrowanie środowiska rówieśniczego, przejawianie oznak: życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych dzieci, kulturalne odnoszenie się innych, rozwijanie postaw społeczno-moralnych: życzliwości, gotowości pomocy, chęci służenia innym, empatii, dostrzegania problemów innych ludzi, motywowanie do zgodnego udziału w życiu szkoły.

następne >>