Jesteś tutaj: Szkoła

W dniu 15 listopada do Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu zaproszono strażaków      z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca.

Szanowni rodzice (opiekunowie), drodzy uczniowie!

Przy aktywnym udziale uczennic z klas 6bc szkoła nasza bierze udział w ogólnopolskim konkursie Dzieciakidorakiet. Stawką w nim jest otrzymanie profesjonalnego sprzętu do nauki tenisa ziemnego wraz ze szkoleniem dla nauczycieli.

W dniach 10.10.- 11.10.2019 r. odbyła się szkolna wycieczka klas 6. Wyjechaliśmy we wczesnych godzinach porannych i jechaliśmy około 5 godzin. Podróż umilały nam rozmowy, filmy oraz muzyka i gry na telefonach.

W piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej w Czarnym Dunajcu uczciliśmy uroczystą akademią Narodowe Święto Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

7 listopada w Odrowążu odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej      i  Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża.

Po wywalczeniu w październiku Mistrzostwa Ośrodka Nowy Targ w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt reprezentacja naszej szkoły pojechała w dniu 6 listopada do Maniów, na Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego.

We wrześniu 2019r. uczniowie klas: 4a, 5a, 5b, 5c Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Woda źródłem życia”.  Konkurs zorganizowany został przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z 1578 klasami z terenu całej Polski.

W  czwartek 24 października podczas pięknej, słonecznej pogody wyruszyliśmy  na wycieczkę do Chochołowa. Naszym celem było zwiedzanie skoczni narciarskiej oraz, co najważniejsze, kibicowanie skoczkom podczas zawodów sportowych w skokach  na igielicie.

W dniu 23 października 2019 roku w Kościelisku odbył się XXIII Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Koscielisko.

Szanowni Państwo,
gmina Czarny Dunajec, mając na uwadze jakość lokalnego systemu oświaty, zleciła FRDL Małopolskiemu Instytutowi Samorządu Terytorialnego i Administracji z Krakowa opracowanie zewnętrznego audytu w obszarze prowadzenia i finansowania szkół oraz przedszkoli.

23 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli fundacji Marcina Gortata MG13, którzy w ramach projektu szkolny skills challenge organizują specjalny tor sprawnościowy, na którym mogą się sprawdzić uczniowie z wytypowanych wcześniej szkół.     

Święto pieczonego ziemniaka

Klasa 0 ze Szkoły Podstawowej z Czarnego Dunajca integrowała się z zaprzyjaźnionymi oddziałami z Przedszkola Samorządowego oraz z oddziałem przedszkolnym z Podczerwonego w czasie „Jesiennych zabaw” przy ognisku w ogrodzie przedszkolnym.

następne >>
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a