W związku z trwającymi pracami remontowymi dachu na  hali sportowej boisko ORLIK będzie dostępne od 01.07.2020 r.  tylko w godzinach  od 17: 30 – 20:00

Jesteś tutaj: Szkoła

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

Poniżej przedstawiam informację o obowiązujących od 25 marca do odwołania, czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły, informację o sposobach kształcenia na odległość.

Szanowni Państwo!
 Przesyłamy informację przysłaną z Centrum Rozwoju Lokalnego:
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę. Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Szanowni Państwo!

Ostatnie wydarzenia związane z epidemią bardzo mocno wpłynęły na nasze życie codzienne, także jeśli chodzi o edukację. Pojawiła się konieczność korzystania z różnych form nauki przez Internet, co powoduje często wiele problemów organizacyjnych.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

Szanowni Państwo!

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, z dniem 12 marca zajęcia szkolne zostają zawieszone na okres dwóch tygodni (tj. do 25 marca).

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w projekcie pt. „Jeżdżę z głową”, dzięki któremu uczniowie klas drugich i trzecich spędzili aktywnie ferie zimowe.

Rachunek jest prosty:

pączki  = posiłki dla osieroconych dzieci
pączki  = opieka medyczna i leki dla dzieci
pączki = nowy budynek szpitala dla dzieci
pączki = nowy dom dla ubogich
pączki = czysta, zdrowa woda z dwóch nowych studni

pączki = edukacja dla dzieci z buszu

pączki = nowy budynek szkoły w buszu

pączki = remont 14 kaplic w wioskach
pączki = nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków i wiele innych.

18 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie przygotowanym przez Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”. W tym roku gościliśmy zespół Celtic Trio w składzie: Agnieszka Snopek, Paweł Szymiczek i Dariusz Goc.

W środę 19.02. 2020r. w Szkole Podstawowej w Czarnym Dunajcu odbył się bal karnawałowy.

Dnia 18 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się gminny konkurs z języka angielskiego „joy to the world” .

NAGRODA ZA ZDOBYCIE I MIEJSCA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA” dla KLASY 5C SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZARNYM DUNAJCU

12.01 -18.01.2020r. POD OPIEKĄ NAUCZYCIELA PLASTYKI mgr Marii Zawadzkiej

Święto zakochanych to wyjątkowy dzień co roku w naszej szkole. Jest to znakomita okazja do okazania przyjaźni i przywiązania naszym najbliższym.

Dzieci z klasy 0 wraz z wychowawcą ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu, chcąc uczcić  Dzień Babci i Dziadka, przygotowali przedstawienie jasełkowe. Pięknie przebrane dzieci, recytowały dziadkom wiersze, śpiewały kolędy i pastorałki góralskie oraz tańczyły w rytm granej muzyki.

,,Ojej cóż za zapach cynamon ,goździki…

Coś mi się wydaje ,że ktoś upiekł pierniki

Świąteczne pierniki, serduszka, dzwoneczki.

Kształty przeróżne nawet gwiazdeczki….”

36 pierwszoklasistów  z klasy I a i I b pod czujnym okiem wychowawczyń Marii Michalik i Anety Bura – Świerczek przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek,  wytrwale ćwiczyli podczas prób.

następne >>