Jesteś tutaj: Szkoła

W związku z ogólnopolską akcją protestacyjną pracowników oświaty pragniemy poinformować, że szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńcze w godzinach  od 8.00 do 13.00.
Jednocześnie przypominamy, że w dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019 roku tj. środa, czwartek, piątek będą odbywać się egzaminy gimnazjalne, zaś w dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku tj. poniedziałek, wtorek, środa egzamin ósmoklasisty.
Zgodnie z rozporządzeniem MEN z 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego, dni 12 kwietnia 2019 (piątek) oraz 17 kwietnia 2019 (środa) są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach odbędą się egzaminy z języków obcych.
Wiosenna przerwa świąteczna będzie trwała od 18 do 23 kwietnia 2019.

W dniu 2.04.2019 roku na hali sportowej w Cichem odbył się Turniej Piłki Nożnej o  Mistrzostwo Gminy Czarny Dunajec dla Szkół  Podstawowych – Igrzyska Dzieci w kategorii Dziewcząt.  Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn.

W dniu 28.03.2019 na hali sportowej w Cichem odbył się Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Gminy Czarny Dunajec dla Szkół Podstawowych – Igrzyska Dzieci w kategorii Chłopców.

Uczniowie naszej świetlicy w dniach 25 – 29 marca br. wzięli udział w konkursie pt. „Kreatywni na 101” zorganizowanym przez Disney Polska oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej.

W dniu 1 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pod nazwą: „Ekspert od baśni Andersena”.

Już kolejny rok uczniowie naszej szkoły mogli w marcu, w ramach lekcji wychowania fizycznego, brać udział w zajęciach curlingu. W ramach współpracy z Krakowskim Klubem Curlingowym dzieci i młodzież poznawali tajniki tej olimpijskiej dyscypliny, stawiali w niej pierwsze kroki, uczyli się podstaw, a nawet rozgrywali swoje pierwsze mecze.

25 marca miał miejsce kolejny wyjazd uczniów klas 4-7 do kina w Nowym Targu. Tym razem uczniowie pod opieką p. M. Rapacza i p.G. Bałek obejrzeli polską produkcję "Władcy przygód. Stąd do Oblivio".

21 marca w Krakowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać książkę "Harry Potter and the Goblet of Fire" autorstwa J.K. Rowling.

Na początku marca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach „Czyste powietrze”.

W miesiącach listopad- grudzień w roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował w szkole akcję charytatywną „Góra Grosza”.

W lutym bieżącego roku czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. Ptaki Fruwaki.

W listopadzie i grudniu bieżącego roku szkolnego Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Moniki Czapli zorganizował konkurs filmowy pt. „Zostań młodym reżyserem lub aktorem”.

następne >>