Jesteś tutaj: Szkoła

W dniu 1 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pod nazwą: „Ekspert od baśni Andersena”.

Już kolejny rok uczniowie naszej szkoły mogli w marcu, w ramach lekcji wychowania fizycznego, brać udział w zajęciach curlingu. W ramach współpracy z Krakowskim Klubem Curlingowym dzieci i młodzież poznawali tajniki tej olimpijskiej dyscypliny, stawiali w niej pierwsze kroki, uczyli się podstaw, a nawet rozgrywali swoje pierwsze mecze.

25 marca miał miejsce kolejny wyjazd uczniów klas 4-7 do kina w Nowym Targu. Tym razem uczniowie pod opieką p. M. Rapacza i p.G. Bałek obejrzeli polską produkcję "Władcy przygód. Stąd do Oblivio".

21 marca w Krakowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać książkę "Harry Potter and the Goblet of Fire" autorstwa J.K. Rowling.

Na początku marca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach „Czyste powietrze”.

W miesiącach listopad- grudzień w roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował w szkole akcję charytatywną „Góra Grosza”.

W lutym bieżącego roku czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. Ptaki Fruwaki.

W listopadzie i grudniu bieżącego roku szkolnego Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Moniki Czapli zorganizował konkurs filmowy pt. „Zostań młodym reżyserem lub aktorem”.

W dniu 7 marca 2019r naszą szkołę odwiedził Duet Perkusyjny z Łódzkiego Biura Koncertowego Wirtuoz.

W piątek, 15 marca 2019 roku uczniowie klasy 5a wraz z opiekunem, Urszulą Sadowską – Bujak udali się na krajoznawczą wycieczkę po tajemniczym świecie torfowisk. Już w autobusie okazało się, że nie będziemy sami oglądać tych ciekawych miejsc, ale z grupą uczniów ze Słowacji.

W dniu 7 marca 30 chętnych uczniów z klas 2-7 oraz opiekunami: G.Bałek, G.Kojs, M.Rapacz pojechało po lekcjach do kina „Tatry” w Nowym Targu na projekcję filmu „Mia i biały lew”. Film opowiada o dziesięcioletniej dziewczynce, która przenosi się wraz z rodziną z Londynu do Afryki. Zaaklimatyzować się w nowym środowisku pomoże jej biały lewek.

następne >>