Jesteś tutaj: Szkoła

Dnia 8 listopada klasy trzecie gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Oświęcimia. Po drodze do Oświęcimia młodzież zwiedziła także Zamek w Pszczynie.

Nasz mały podróżnik Staś odezwał się do nas po dość długim pobycie w Poznaniu. Z relacji, którą otrzymaliśmy wynika, że dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej Gaudium et Studium, bardzo polubiły naszego Stanleya i wcale nie chciały się z nim rozstawać.

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

19 marca uczniowie klas 4 i 5 z naszej szkoły wzięli udział w przygotowanej przez uczniów kl. 2 gimnazjum prezentacji poświęconej kulturze krajów anglojęzycznych.

Zapraszamy uczniów klas 2 i 3 naszego gimnazjum do działu w konkursie – należy przygotować się do przeczytania tekstów zamieszczonych na stronie szkoły. Konkurs odbędzie się 7.05.2018 r. Szczegółowy regulamin znajduje się na gazetce w szkole. Zapraszamy do udziału!

W dniach 11, 12 kwietnia br. na hali sportowej w naszej szkole odbywały się Gminne Turnieje Halowej Piłki Nożnej Chłopców.

W dniu 6 kwietnia br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt, który odbywał się w SP w Chochołowie.

Nasza Szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu o nazwie ‘The Flat Stanley Project.  W tym roku nasz papierowy Staś będzie podróżował po Polsce i ma odwiedzić 12 szkół (Poznań – Szprotawa – Kołobrzeg – Warszawa – Chełmża – Popów – Miastków Kościelny – Jagodnik – Myszków – Koprzywnica – Mrozy - Brzeg) . Jeśli Stanley wróci do nas cały i zdrowy, to już we wrześniu mamy w planie kontynuację jego podróży – tym razem w wielkim świecie.

Oglądałeś curling podczas zakończonych niedawno igrzysk olimpijskich? Teraz sam możesz spróbować gry! W świat curlingu wszystkich zainteresowanych wprowadzi Krakowski Klub Curlingowy, który już po raz trzeci zaprasza do Czarnego Dunajca.

W marcu 2018 r. mamy przyjemność kolejny już raz zaprosić Państwa na otwarte treningi – w curlingu.

Ach… co to był za bal… no może nie na sto par, ale zabawa była wyśmienita!

Na ten dzień wszyscy niecierpliwie czekaliśmy. W środę 7 lutego odbyła się w naszej szkole doroczna zabawa karnawałowo-walentynkowa.

następne >>