Jesteś tutaj: Szkoła

W naszej szkole co roku organizowana jest duża ilość różnych akcji o charakterze charytatywnym, poczynając od zwykłych zbiórek pieniędzy, tworzenia pięknych prac plastycznych licytowanych na cele charytatywne, kiermaszy, na jedzeniu kończąc.

5 czerwca 2018 roku w ZSPiG w Czarnym Dunajcu odbył się finałowy etap II gminnego konkursu językowego - ‘The Amazing World of English Vocabulary’ zorganizowanego dla klas III i IV dzieci ze szkół z obszaru gminy Czarny Dunajec. Tematem tegorocznej edycji był CZŁOWIEK – ‘The Word of people’.

Nareszcie dotarli do nas długo oczekiwani goście. W naszej szkole gościmy od niemal dwóch tygodni dwóch Stanleyów z projektów na lekcjach języka - „Flat Stanley Project”.

W maju, w ramach pracy Samorządu Szkolnego zaplanowaliśmy Dzień Niemarnowania Jedzenia oraz zdrowego odżywiania.

W dniu 21 marca 2018r razem z moimi rówieśnikami  z klas trzecich gimnazjum wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem  naszego wyjazdu były Targi Edukacyjne. Po przyjeździe do grodu Kraka najpierw odwiedziliśmy Krakowskie Muzeum Przyrodnicze.

Dnia 8 listopada klasy trzecie gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Oświęcimia. Po drodze do Oświęcimia młodzież zwiedziła także Zamek w Pszczynie.

Nasz mały podróżnik Staś odezwał się do nas po dość długim pobycie w Poznaniu. Z relacji, którą otrzymaliśmy wynika, że dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej Gaudium et Studium, bardzo polubiły naszego Stanleya i wcale nie chciały się z nim rozstawać.

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

19 marca uczniowie klas 4 i 5 z naszej szkoły wzięli udział w przygotowanej przez uczniów kl. 2 gimnazjum prezentacji poświęconej kulturze krajów anglojęzycznych.

Zapraszamy uczniów klas 2 i 3 naszego gimnazjum do działu w konkursie – należy przygotować się do przeczytania tekstów zamieszczonych na stronie szkoły. Konkurs odbędzie się 7.05.2018 r. Szczegółowy regulamin znajduje się na gazetce w szkole. Zapraszamy do udziału!

W dniach 11, 12 kwietnia br. na hali sportowej w naszej szkole odbywały się Gminne Turnieje Halowej Piłki Nożnej Chłopców.

następne >>