Jesteś tutaj: Szkoła

Kochani!

Po raz kolejny włączamy się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Tym razem chcemy wspomóc niepełnosprawną (chorującą na rdzeniowy zanik mięśni) panią Teresę, mieszkającą razem z opiekującymi się nią rodzicami oraz bratem.

We wtorki wstęp bezpłatny na ślizgawkę ogólnodostępną dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy!

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W tym roku szczególne, bo upamiętniające 100 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym, niepodległym państwem.

W czwartek 25.10.2018 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia klas pierwszych. Program artystyczny, który dzieci zaprezentowały był tak przygotowany, aby wszyscy w nim uczestniczyli. Każdy tutaj miał coś ważnego do wygłoszenia lub zadeklamowania.

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę , biblioteka szkolna włączyła się do uroczystych obchodów tego święta.

Nasze ognisko odbyło się 15 października na Ranczu Hajnos. Podczas naszej zabawy odbyły się warsztaty prowadzone przez p. Wiolę Hajnos

oraz naszą starszą koleżankę z klasy 7a - Olę Krok. W trakcie zajęć poznaliśmy podstawowe informacje dotyczące koni, ich ras, budowy ciała

oraz mieliśmy szansę zadbać o wygląd koni.

W dniach 17.10-19.10  uczniowie klas 8a i 8b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce po naszej stolicy.  Po długiej drodze z Czarnego Dunajca rozpoczęliśmy zwiedzanie od Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta,  Bazylikę św. Jana Chrzciciela.

W październiku Samorząd Szkolny wraz z opiekunami zorganizował konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły pt. „Dzień spadającego liścia”.

3 października 2018 r klasy trzecie gimnazjum pod opieką pań; D, Rafacz, M. Kucharskiej- Żądło, H. Mitoraj i p. M. Czapli pojechały na wycieczkę do Pszczyny i Oświęcimia.

Znamy już wyniki konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Cichem Dolnem w w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie mieli za zadania wykonać plakat zachęcający do nauki języków obcych.

Cudny dzień nam się udał. Nie tylko ze względu na bajkową aurę ciepłego pazdziernikowego dnia, ale i z uwagi na miłą i radosną atmosferę jaka panowała wśród 4b, która to 19 dnia tegoż miesiąca, wyruszyła w podróż do przeszłości.

następne >>