Jesteś tutaj: Szkoła

Drugie podejście do obserwacji wieczornego nieba przez teleskop okazało się bardziej szczęśliwe (poprzednio uniemożliwiła nam to gruba warstwa chmur).

W dniu 06.06.2018r, na stadionie w Czarnym Dunajcu, został rozegrany Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców dla uczniów z rocznika 2005 i młodszych. 7 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy.

W naszej szkole co roku organizowana jest duża ilość różnych akcji o charakterze charytatywnym, poczynając od zwykłych zbiórek pieniędzy, tworzenia pięknych prac plastycznych licytowanych na cele charytatywne, kiermaszy, na jedzeniu kończąc.

5 czerwca 2018 roku w ZSPiG w Czarnym Dunajcu odbył się finałowy etap II gminnego konkursu językowego - ‘The Amazing World of English Vocabulary’ zorganizowanego dla klas III i IV dzieci ze szkół z obszaru gminy Czarny Dunajec. Tematem tegorocznej edycji był CZŁOWIEK – ‘The Word of people’.

Nareszcie dotarli do nas długo oczekiwani goście. W naszej szkole gościmy od niemal dwóch tygodni dwóch Stanleyów z projektów na lekcjach języka - „Flat Stanley Project”.

W maju, w ramach pracy Samorządu Szkolnego zaplanowaliśmy Dzień Niemarnowania Jedzenia oraz zdrowego odżywiania.

W dniu 21 marca 2018r razem z moimi rówieśnikami  z klas trzecich gimnazjum wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem  naszego wyjazdu były Targi Edukacyjne. Po przyjeździe do grodu Kraka najpierw odwiedziliśmy Krakowskie Muzeum Przyrodnicze.

Dnia 8 listopada klasy trzecie gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Oświęcimia. Po drodze do Oświęcimia młodzież zwiedziła także Zamek w Pszczynie.

Nasz mały podróżnik Staś odezwał się do nas po dość długim pobycie w Poznaniu. Z relacji, którą otrzymaliśmy wynika, że dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej Gaudium et Studium, bardzo polubiły naszego Stanleya i wcale nie chciały się z nim rozstawać.

następne >>