Archiwum 2019/2020

36 pierwszoklasistów  z klasy I a i I b pod czujnym okiem wychowawczyń Marii Michalik i Anety Bura – Świerczek przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek,  wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Nasi najstarsi uczniowie po raz pierwszy mogli zgłaszać swoje kandydatury do nowej organizacji działającej przy naszej gminie.

W dniach 23 i 24 stycznia 2020 roku w Czarnym Dunajcu odbył się XXII Gminny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu.

W dniu 23 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Czarnym Dunajcu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie należący do grupy teatralnej „Rududu” pod opieką Barbary Zastawnik i Agnieszki Paniak.

W dniu 10 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pod nazwą: „W krainie baśni braci Grimm”.

Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do większej wzajemnej życzliwości, w tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt szkolna grupa teatralna „Rududu” pod opieką p. Barbary Zastawnik oraz p. Agnieszki Paniak, już kolejny raz wystawiła jasełka.

W dniu 08 stycznia 2020 roku w Piekielniku odbył się Ogólnopolski Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego.

W dniu 08 grudnia 2019 roku w Jabłonce odbyły się „Mikołajki” zorganizowane przez ks. Grzegorza Łomzika i Orawskie  Centrum Kultury.

Samorząd Uczniowski zorganizował w dniach 25.11.- 29.11. 2019 r. wyjątkowy tydzień. Akcja miała na celu integrowanie środowiska rówieśniczego, przejawianie oznak: życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych dzieci, kulturalne odnoszenie się innych, rozwijanie postaw społeczno-moralnych: życzliwości, gotowości pomocy, chęci służenia innym, empatii, dostrzegania problemów innych ludzi, motywowanie do zgodnego udziału w życiu szkoły.

W dniu 20 listopada 2019 roku w Podczerwonem odbył się I Konkurs Literacki i Plastyczny Człowiek dobry jak chleb.

Samorząd Uczniowski przygotował 28 listopada szkolną dyskotekę połączoną z wróżbami i zabawami dla klas 4-8.

Przedszkole Samorządowe oraz klasa 0 ze Szkoły Podstawowej  z Czarnego Dunajca zorganizowało warsztaty edukacyjne „Czekoladowy autobus”. Pozwalały one poznać historię czekolady, technik jej przygotowania oraz wykorzystania.

W dniu 25 listopada 2019 roku obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Czarnym Dunajcu „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Uroczystość została zorganizowana przez p. Agnieszkę Paniak wraz z uczennicami klasy 7b i 6a. Jej adresatami byli uczniowie klasy 0.

Najzdolniejsi językowo uczestnicy z naszej szkoły zakwalifikowali się do drugiego, końcowego etapu konkursu „Challenge”, który odbył się w LO im Bohaterów Westerplatte w Jabłonce.

Kolejna edycja konkursu „Dzieciaki do rakiet” za nami.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do akcji i oddawali głosy na naszą szkołę.

Otrzymaliśmy 515 głosów, co pozwoliło nam zająć 162 miejsce na 318 szkół biorących udział.

W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej p. Dariusza Piontkowskiego nasza szkoła wzięła udział ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”.

następne >>