Archiwum 2019/2020

Piątek 13-ego (września) okazał się szczęśliwym dniem dla naszej reprezentacji klas 8 i 7 grającej w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców.  W fazie grupowej graliśmy z Pieniążkowicami (4:1), Podczerwonem (8:0) i St.Bystrem (7:1).

Klasa 0 ze Szkoły Podstawowej z Czarnego Dunajca wraz z zaprzyjaźnionymi oddziałami: „Biedronki” i „Jagódki” z Przedszkola Samorządowego zorganizowały wspólną , integracyjną wycieczkę do Zakopanego.

Z powodu zbyt małej liczby chętnych szkół nie odbył się gminny turniej halowej piłki nożnej dziewcząt z klas 7,8. Nasze dziewczęta zgłosiliśmy zatem od razu do zawodów ośrodka Nowy Targ w dniu 26 września.

30 września odbyły się w Nowym Targu mistrzostwa ośrodka w halowej piłce nożnej chłopców z rocznika 2005-2006. W turnieju wzięło udział 7 zespołów, podzielonych na dwie grupy.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

Święto pieczonego ziemniaka

Klasa 0 ze Szkoły Podstawowej z Czarnego Dunajca integrowała się z zaprzyjaźnionymi oddziałami z Przedszkola Samorządowego oraz z oddziałem przedszkolnym z Podczerwonego w czasie „Jesiennych zabaw” przy ognisku w ogrodzie przedszkolnym.

23 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli fundacji Marcina Gortata MG13, którzy w ramach projektu szkolny skills challenge organizują specjalny tor sprawnościowy, na którym mogą się sprawdzić uczniowie z wytypowanych wcześniej szkół.     

Szanowni Państwo,
gmina Czarny Dunajec, mając na uwadze jakość lokalnego systemu oświaty, zleciła FRDL Małopolskiemu Instytutowi Samorządu Terytorialnego i Administracji z Krakowa opracowanie zewnętrznego audytu w obszarze prowadzenia i finansowania szkół oraz przedszkoli.

W dniu 23 października 2019 roku w Kościelisku odbył się XXIII Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Koscielisko.

W  czwartek 24 października podczas pięknej, słonecznej pogody wyruszyliśmy  na wycieczkę do Chochołowa. Naszym celem było zwiedzanie skoczni narciarskiej oraz, co najważniejsze, kibicowanie skoczkom podczas zawodów sportowych w skokach  na igielicie.

We wrześniu 2019r. uczniowie klas: 4a, 5a, 5b, 5c Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Woda źródłem życia”.  Konkurs zorganizowany został przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z 1578 klasami z terenu całej Polski.

Po wywalczeniu w październiku Mistrzostwa Ośrodka Nowy Targ w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt reprezentacja naszej szkoły pojechała w dniu 6 listopada do Maniów, na Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego.

7 listopada w Odrowążu odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej      i  Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża.

W piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej w Czarnym Dunajcu uczciliśmy uroczystą akademią Narodowe Święto Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dniach 10.10.- 11.10.2019 r. odbyła się szkolna wycieczka klas 6. Wyjechaliśmy we wczesnych godzinach porannych i jechaliśmy około 5 godzin. Podróż umilały nam rozmowy, filmy oraz muzyka i gry na telefonach.

Szanowni rodzice (opiekunowie), drodzy uczniowie!

Przy aktywnym udziale uczennic z klas 6bc szkoła nasza bierze udział w ogólnopolskim konkursie Dzieciakidorakiet. Stawką w nim jest otrzymanie profesjonalnego sprzętu do nauki tenisa ziemnego wraz ze szkoleniem dla nauczycieli.

W dniu 15 listopada do Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu zaproszono strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca.

następne >>
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a