Jesteś tutaj: Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

Kiermasze książek w naszej bibliotece to już tradycja. Zazwyczaj
w ciągu roku szkolnego bibliotekarz przeprowadza

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney'a, czyli 5 listopada. Wszystkie bajkowe postaci mają w tym dniu swoje święto. Baśnie i bajki są naszymi towarzyszami od najmłodszych lat, są źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bardzo często przekazują też ważne prawdy życiowe.

Październik – Międzynarodowym Dniem Bibliotek Szkolnych obchodzony w tym roku szkolnym pod hasłem „Czytanie dla pokoju”

... czyli wspomnienia biblioteki szkolnej w Czarnym Dunajcu

Ten całoroczny konkurs zorganizowany był po raz jedenasty przez bibliotekarza Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu - Urszulę Sadowską–Bujak i trwał od listopada 2021 roku do kwietnia 2022 r.

Światowy Dzień Pisarza to doskonała okazja, aby zmotywować jak największą ilość uczniów naszej szkoły do sięgnięcia po książkę. 

Bajka ułożona przez uczniów klasy 1a w związku z pasowaniem na czytelnika 13 grudnia 2021 roku

Stajemy się czytelnikami biblioteki szkolnej

Bajka ułożona przez uczniów klasy 1a w związku z pasowaniem na czytelnika 16 grudnia 2021 roku

Bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu, Urszula Sadowska–Bujak w drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 przeprowadził
Konkurs Wiedzy o Literaturze pod tytułem „Tajemniczy świat Harry’ego Pottera”

Ten całoroczny konkurs zorganizowany był po raz dziewiąty  przez bibliotekarza Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  - Urszulę Sadowską – Bujak.

Dawno, dawno temu za trzydziestoma jeziorami, trzydziestoma lasami i jedną górą był sobie las. Rosły w nim czarne i czerwone wysokie drzewa, trujące grzyby, czerwone w czarne kropki oraz pochylone pomarańczowe krzaki.

Dawno, dawno temu w pewnej szkole rozdano bilety na straszny cyrk. Wszystkie dzieci bardzo ucieszone wybrały się następnego dnia do cyrku. Ogromny niebiesko fioletowy namiot skrywał swoją tajemnicę.

W dniach 17 i 20  lutego 2020 roku w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu odbyły się uroczyste pasowania uczniów klasy 1a i 1b

na czytelników biblioteki szkolnej.

Od 1 do 25 października 2019 roku bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  przeprowadził jak co roku akcję pod nazwą „Cegiełka na ulubioną lekturę”.

Cegiełki miały wartość 1 zł oraz opatrzone zostały kolejnymi numerami.

  Ten całoroczny konkurs zorganizowany był po raz ósmy  przez bibliotekarza Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  - Urszulę Sadowską – Bujak i trwał od października 2018 roku do maja 2019.

W dniach 20 i 21 lutego 2019 roku w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu odbyły się uroczyste pasowania uczniów klasy 1a i 1b na czytelników biblioteki szkolnej.

BIBLIOTEKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W CZARNYM DUNAJCU

SERDECZNIE DZIĘKUJE

WSZYSTKIM, KTÓRZY OFIAROWALI SWOJE KSIĄŻKI

DO BIBLIOTEKI

W ROKU SZKOLNYM 2018 / 2019

 

Od 19 listopada do 14 grudnia 2018 roku bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  przeprowadził jak co roku akcję pod nazwą „Cegiełka na ulubioną lekturę”.

następne >>
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a