Jesteś tutaj: Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

Ten całoroczny konkurs zorganizowany był po raz dziewiąty  przez bibliotekarza Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  - Urszulę Sadowską – Bujak.

Dawno, dawno temu za trzydziestoma jeziorami, trzydziestoma lasami i jedną górą był sobie las. Rosły w nim czarne i czerwone wysokie drzewa, trujące grzyby, czerwone w czarne kropki oraz pochylone pomarańczowe krzaki.

Dawno, dawno temu w pewnej szkole rozdano bilety na straszny cyrk. Wszystkie dzieci bardzo ucieszone wybrały się następnego dnia do cyrku. Ogromny niebiesko fioletowy namiot skrywał swoją tajemnicę.

W dniach 17 i 20  lutego 2020 roku w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu odbyły się uroczyste pasowania uczniów klasy 1a i 1b

na czytelników biblioteki szkolnej.

Od 1 do 25 października 2019 roku bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  przeprowadził jak co roku akcję pod nazwą „Cegiełka na ulubioną lekturę”.

Cegiełki miały wartość 1 zł oraz opatrzone zostały kolejnymi numerami.

Ten całoroczny konkurs zorganizowany był po raz ósmy  przez bibliotekarza Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  - Urszulę Sadowską – Bujak i trwał od października 2018 roku do maja 2019.

W dniach 20 i 21 lutego 2019 roku w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu odbyły się uroczyste pasowania uczniów klasy 1a i 1b na czytelników biblioteki szkolnej.

BIBLIOTEKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W CZARNYM DUNAJCU

SERDECZNIE DZIĘKUJE

WSZYSTKIM, KTÓRZY OFIAROWALI SWOJE KSIĄŻKI

DO BIBLIOTEKI

W ROKU SZKOLNYM 2018 / 2019

Od 19 listopada do 14 grudnia 2018 roku bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  przeprowadził jak co roku akcję pod nazwą „Cegiełka na ulubioną lekturę”.

BIBLIOTEKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZARNYM DUNAJCU SERDECZNIE DZIĘKUJE WSZYSTKIM, KTÓRZY OFIAROWALI SWOJE KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI W ROKU SZKOLNYM 2017 / 2018

1. Maksymilian Mazanek 3 b - 3 sztuki
  1. Andrzej Pierchlak 1 a - 5 sztuk
  1. Mikołaj Florczyk 2 a  - 26 sztuk

Nauczyciel - bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  serdecznie zaprasza uczniów klas IV – VI ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy do udziału w  konkursie czytelniczym pt.”Świat Astrid Lindgren”.

Konkursy miesięczne organizowane przez bibliotekarza Szkoły Podstawowej odbywają się w każdym miesiącu roku szkolnego począwszy od września 2016 roku i trwają do maja 2017 r.

W tym roku szkolnym bibliotekarze, wykorzystując pomysł pań Urszuli Stępniewskiej i Karoliny Szostak – Lubomskiej ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Toruniu, w dniach od 30 września 2016 do 20 stycznia 2017 roku podjęli się przeprowadzenia oryginalnej formy promocji czytelnictwa. Wykorzystując fotografię oraz film rozpoczęto projekt czytelniczy pt. „Wywołujemy ducha książki”.

następne >>