Jesteś tutaj: Szkoła / ☞ Kronika / Archiwum 2022/2023 / IX konkurs - Poznajmy nasze lasy i Ojczystą Przyrodę

IX konkurs - Poznajmy nasze lasy i Ojczystą Przyrodę

Na początku października etapem szkolnym rozpoczęła się IX edycja Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”. Tym razem do udziału w nim zgłosiły się dzieci z 76 szkół podstawowych z terenu Nadleśnictwa Nowy Targ i Krościenko. Z każdej z tych szkół do etapu rejonowego awansowało troje uczestników. Ten etap rywalizacji odbył  się naszej szkole 24 listopada 2022, gdzie wraz z przybyłym leśniczym wspólnie z nauczycielami go przeprowadzono.

Zadaniem rejonowego etapu rywalizacji będzie wyłonienie dzieci awansujących do finału Konkursu, który odbędzie się w Nowym Targu w maju 2023 roku. Główną nagrodą w Konkursie są tradycyjne statuetki sów. Będą one ozdobą domów laureatów i powodem ich dumy już na zawsze.

Wymyślane przez organizatorów pytania nie należą do łatwych. Świadczy o tym chociażby fakt, że nikt z uczestników nie zdobył maksymalnej liczby punktów. Mimo to jednak uważamy, że już teraz niektórzy z Was mają ogromną wiedzę na tematy przyrodnicze. Cieszy nas to bo mamy nadzieję, że ta wiedza zaowocuje w przyszłości, gdy już będziecie jej praktycznie używali w zawodach, które będziecie wykonywać.

Wszystkim biorącym udział w Konkursie gratulujemy odwagi i podziwiamy Was za wysiłek, a Waszym opiekunom dziękujemy za czas i energię jaką poświęcają, byście mogli w Konkursie wziąć udział.

 Oto wyniki konkursu:

do finału dostali się uczniowie:

  • Aneta Sroka – SP Ciche – 27/33 punkty
  • Hanna Plewa – SP Bielanka – 26/33 punkty
  • Wojciech Kroczka – SP Bielanka – 26/33 punkty
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a