Jesteś tutaj: Szkoła / >Archiwum / Rok Szkolny 2022/2023 / Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę

24 listopada 2022 roku klasy 3a i 3b pod opieką wychowawców uczestniczyły w atrakcyjnej wycieczce do dawnej stolicy Polski – Krakowa.

Dzieci miały okazję zwiedzić Wawel – siedzibę królów Polski. Wysłuchały legend opowiadających o Katedrze, Dzwonie Zygmunta, panujących królach.
Spacer drogą królewską przez ulicę Kanoniczną i grodzką przeniósł nas w czasy, gdy w Krakowie rządzili żacy i studenci.

Po południu dotarliśmy w czasy współczesne, zwiedzając Muzeum Lotnictwa Polskiego. Każdy mógł wejść do środka samolotu i poczuć się pilotem bombowca, transportowca lub helikoptera. Na koniec odpoczęliśmy w kinie oglądając film „Świąteczna niespodzianka”.

To były niezapomniane przeżycia.

I chociaż pogoda była pochmurna i deszczowa, my byliśmy zadowoleni i szczęśliwi.