Jesteś tutaj: Szkoła / ☞ Kronika / Rok Szkolny 2023/2024 / European Day of Languages Festival

European Day of Languages Festival

Europejski Dzień Języków Obcych, to święto ustanowione przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowania zalet różnorodności językowej. W związku z tym – bardzo zresztą lubianym przez naszych uczniów świętem, postanowiliśmy włączyć naszą szkołę do udział w I edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EUROPEAN DAY OF LANGUAGES FESTIVAL., organizowanego przez Didacto Polska.

Z tej okazji nauczycielki języków obcych przygotowały szereg wydarzeń, które pomogą naszym uczniom, nie tylko wzbogacić swoją wiedzę językową, lecz również kulturową i geograficzną. Festiwal rozpoczną tematyczne lekcje kulturowe oraz zajęcia kreatywne, które przybliżą w sposób niezwykle ciekawy kraje naszych europejskich sąsiadów. Lekcje organizowane będą w tygodniu od 25 do 29 września. W ramach tych zajęć uczniowie starszych klas zmierzą się w grupowych rozgrywkach wiedzy o krajach, flagach i językach Europejskich. Najlepsze zespoły z klas 5-8 zakwalifikują się do udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy o krajach Europejskich. Udana zabawa gwarantowana!!!!

W następnych działaniach (październik / listopad) zostanie ogłoszony konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą Europejskich odkrywców i wynalazców wykonaną w trzech językach w dowolnym programie graficznym (Canva, PowerPoint, Prezi). Zwycięskie prace zostaną zakwalifikowane do konkursu gminnego, który odbędzie się w lutym w Szkole Podstawowej im. Brata Witalisa w Podczerwonem.

Ale to nie koniec atrakcji. Chętni do pochwalenia się swoim talentem artystycznym z klas 5-8 wezmą udział w wieczornym KARAOKE – utworów śpiewanych przez artystów europejskich, zaś wybrani uczniowie (również klas starszych) wezmą udział w integracyjnym spotkaniu online z zaprzyjaźnioną szkołą z Węgier, w trakcie którego będziemy rozmawiać o elementach kulturowych krajów Europejskich. Przygotujemy dla siebie wspólnie mini konkursy i zmierzymy się w nich. Poprosimy też naszych rozmówców z Węgier o przygotowanie ciekawostek o Polsce, my zaś postaramy się znaleźć i przygotować ciekawostki dotyczące kultury, zwyczajów świąt i kulinariów Węgier – to będzie interesujące doświadczenie. Podjęcie działań zostanie docenione ocenami przedmiotowymi, a w przypadku zakwalifikowania się do szkolnego konkursu, gminnego konkursu w SP w Podczerwonem i udziału w spotkaniu integracyjnym - pozytywnej uwagi z zachowania i nagród rzeczowych.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a