W związku z niskimi temperaturami, w dniu jutrzejszym (09.01.2017 - poniedziałek) - zajęcia lekcyjne zostały odwołane!

Do dnia 30 marca trwają zapisu dzieci do oddziału przedszkolnego (rocznik 2011) oraz do pierwszej klasy szkoły podstawowej (rocznik 2010). Serdecznie zapraszamy do zapisów - zgłoszenia dostępne w zakładce Dla rodziców - rekrutacja oraz w sekretariacie szkoły od pon. - pt. w godzinach od 8:00 do 16:00.

Jesteś tutaj: Projekty edukacyjne / Projekt Irrestistible

Projekt Irrestistible

W tym roku szkolnym 2015/16 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w międzynarodowym projekcie IRRESISTIBLE pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem projektu IRRESISTIBLE jest zaangażowanie uczniów w proces odpowiedzialnych badań naukowych i innowacji (Responsible Research and Innovation - RRI), który powinien przebiegać w oparciu o sześć elementów kluczowych:

• Zaangażowanie - wspólny udział naukowców, przemysłu i społeczeństwa obywatelskiego w procesie badań i innowacji
  • Równość płci - uwolnienie pełnego potencjału społeczeństwa
  • Kształcenie w zakresie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych - twórcza edukacja wspierająca przyszłe potrzeby społeczeństwa
  • Etyka - w tym  społeczne znaczenie i akceptowalność wyników badań i innowacji
  • Nieograniczony dostęp - wolny, bezpłatny dostęp do wyników badań finansowanych ze środków publicznych
  • Zarządzanie - odpowiedzialność decydentów politycznych za tworzenie harmonijnych modeli RRI

Świadomość w zakresie RRI będzie rozwijana poprzez podnoszenie wiedzy o badaniach naukowych oraz najnowszych osiągnięciach i innowacjach w zakresie nanomateriałów i nanotechnologii.

Podsumowaniem projektu będzie przygotowanie przez uczniów wystawy interaktywnej.