W związku z niskimi temperaturami, w dniu jutrzejszym (09.01.2017 - poniedziałek) - zajęcia lekcyjne zostały odwołane!

Do dnia 30 marca trwają zapisu dzieci do oddziału przedszkolnego (rocznik 2011) oraz do pierwszej klasy szkoły podstawowej (rocznik 2010). Serdecznie zapraszamy do zapisów - zgłoszenia dostępne w zakładce Dla rodziców - rekrutacja oraz w sekretariacie szkoły od pon. - pt. w godzinach od 8:00 do 16:00.

Jesteś tutaj: Szkoła / Sprawozdanie z wyjazdu do teatru

Sprawozdanie z wyjazdu do teatru

Dnia 25 stycznia 2017 roku wszystkie pierwsze klasy gimnazjalne wybrały się, pod opieką nauczycieli, na przedstawienie pt. "Mały Książę".

Po przyjeździe do teatru otrzymaliśmy bilety, pełni ciekawości weszliśmy do sali i zajęliśmy swoje miejsca. Po chwili światła zgasły, a na scenę wszedł pierwszy aktor. Za nim pojawił się główny bohater, czyli Mały Książę. Później spektakl się rozwinął i po kolei opowiadał o podróżach chłopca na różne planety. Na każdej z nich mieszkał jej właściciel, a prawie wszyscy przedstawiali negatywne cechy dorosłego człowieka, np.: pragnienie nieograniczonej władzy, pychę, egoizm, chciwość, czy zachłanność. Tylko na jednej z nich mieszkał człowiek, który ciągle pracował, nie z chęci posiadania dużej ilości pieniędzy, lecz z pragnienia ażeby pomóc innym ludziom.

Sceneria była ukazana w bardzo ciekawy sposób, gdyż na dużym rzutniku wyświetlane były poszczególne miejsca pobytu Małego Księcia, a wszystkiemu towarzyszyła muzyka, która chwilami nawet przeszkadzała w przedstawieniu.

Aktorzy ubrani byli, w zależności od sceny, w kolorowe szaty, zaś następnym razem w potargane łachmany. Największą uwagę zwrócił na siebie aktor, który świetnie odegrał zachowanie małego chłopca.

Spektakl bardzo mi się podobał. Był humorystyczny, a zarazem wzbudzający wzruszenie. Chwilami naprawdę chwytał za serce i pozostawiał wiele do przemyślenia.

Agnieszka Jarończyk