Jesteś tutaj: Szkoła / ☞ Kronika / Archiwum 2016/2017 / Wyjazd kółka teatralnego RUDUDU do Krakowa

Wyjazd kółka teatralnego RUDUDU do Krakowa

Dnia 24.05.2017. kółko teatralne RUDUDU wzięło udział w XXV Małopolskim Spotkaniu Dziecięcych Grup Teatralnych w Krakowie.

Do MOK dojechaliśmy na godzinę 9.30 i od razu przeszliśmy do sali widowiskowej, gdzie rozgrywały się już przedstawienia innych grup teatralnych. W skupieniu oglądaliśmy widowiska, które były przeróżne. Jedne wesołe, inne z kolei poważne. Uczniowie uważnie oglądali grę aktorską swoich rówieśników, z kolei nauczyciele prowadzący kółko( pani Agata Rokicka oraz pani Barbara Zastawnik) wymieniały spostrzeżenia dotyczące scenografii, rekwizytów, pomysłów na scenę. Niewątpliwie była to ciekawa lekcja, z której można było wynieść wiele inspiracji do dalszej pracy z kółkiem teatralnym.

W skład jury konkursu wchodzili: uczniowie szkoły teatralnej oraz aktorka, znana z serialu ,,Policjanci”. Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Owieczka’’. Spośród 40 wszystkich zespołów otrzymaliśmy indywidualne wyróżnienie za grę aktorską Macieja Czapli- ucznia klasy 6 b.

            Wszystkim młodym aktorom dziękujemy za zaangażowanie w każdy występ i życzymy dalszych sukcesów na scenie teatralnejJ. A oto my, przed salą widowiskową w Krakowie. :) Pozdrawiamy!

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a