Jesteś tutaj: Szkoła / ☞ Kronika / Archiwum 2016/2017 / „Tajemnice dalekiej Japonii”

„Tajemnice dalekiej Japonii”

W piątek 9 czerwca wszystkie klasy pierwsze gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Spod budynku szkoły wyjechaliśmy o godz. ósmej, a na miejsce dotarliśmy ok. godz. dziesiątej.

Na warsztatach mieliśmy okazję dowiedzieć się bardzo wielu informacji i ciekawostek o Japonii. Na samym początku wysłuchaliśmy wykładu wspartego prezentacją multimedialną oraz filmem. W międzyczasie zadawano nam wiele pytań, w których mogliśmy wykazać się wiedzą na temat tego kraju. Mieliśmy także okazję przymierzyć tradycyjny Japoński strój – Kimono, jednak zdecydowała się na to tylko jedna z pań wychowawczyń. Obok wyświetlanych na ekranie zdjęć zobaczyć mogliśmy ogrom przedmiotów zgromadzonych przez wykładowcę, który większość z nich pokazał nam dokładnie i opowiedział o ich zastosowaniu. W trakcie zajęć dostaliśmy do spróbowania orzeszki z wasabi, które w Kraju Kwitnącej Wiśni są przysmakiem. Pod koniec zaprezentowano nam kilka liter i znaków z języka narodowego, po czym sami próbowaliśmy je odtworzyć. Okazuje się to bardzo trudna umiejętność. Zaraz po zakończeniu tej części wyszliśmy na ulicę, aby kilka bloków i kamienic dalej udać się do restauracji serwującej sushi. Największą popularność zdobyły jednak sajgonki z ryżem i warzywami. Samo sushi nie wszystkim smakowało.

Tym pysznym akcentem zakończyliśmy naszą wycieczkę i wróciliśmy z powrotem do szkoły. Odbyło się wiele dyskusji na temat czy wycieczka była udana czy też nie, jednak doceniliśmy, że nasze nauczycielki zechciały zorganizować coś co pozwoliło by się oderwać od szkoły, a zarazem przyniosło korzyści w postaci zdobytej wiedzy. Tym bardziej, że w klasie drugiej będziemy poznawać różne regiony świata i jak zapewniła p. M. Czapla odwiedzimy Kraj Wschodzącego Słońca.

Justyna Kolasińska kl 1c

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a