Jesteś tutaj: Szkoła / ☞ Kronika / Archiwum 2016/2017 / Sprawozdanie z Festynu szkolnego dnia 3 czerwca

Sprawozdanie z Festynu szkolnego dnia 3 czerwca

Dnia 3.06. odbył się w naszej szkole po raz kolejny Festyn szkolny. Tym razem przewodnim jego hasłem było: ,,Witajcie w naszej bajce’’ zainspirowany książką Jana Brzechwy ,,Akademia pana Kleksa’’.

        Festyn rozpoczęty został o 15.00 występami artystycznymi naszych młodszych wychowanków i tak:

- klsa 3 b, c zaprezentowała piosenkę ,, Witajcie w naszej bajce’’.

- klasy pierwsze zaśpiewały ,,Na wyspach Bergamutach’’ oraz ,,Księżyc raz odwiedził staw’’.

- klasy 2 a, b,c- ,,Kwoka’’

- klasa 3a ,,W teatrze’’ oraz ,,Kaczka dziwaczka’’.

        Po występach rozpoczęły się rozgrywki rodzinne, polegały one na zdobywaniu punktów przy następujących stanowiskach :

- zagadki pana Kleksa- przygotowane przez pana Marka Skupnia oraz panią Urszulę Sadowską i Krystynę Sirzisko

- bigos poetycki- dotyczył układania wierszyków do ilustracji oraz lepieje- punkty przyznawała pani Teresa Rozmus oraz Urszula Kubik

- poszukiwania skarbów pozostawionych przez piratów- rozmieszczone były w różnych miejscach na terenie szkoły, wskazówki dawał pan Kleks za pomocą listu, były wśród nich do rozwiązania zagadki, po drodze także należało wykazać się sprawnością fizyczną na Orliku oraz wykonać plakat, a na koniec odnaleźć skarb- nad tą konkurencja czuwały: pani Karolina Głowacz oraz Katarzyna Piotrowska

Oprócz rozgrywek rodzinnych odbyła się także lekcja kleksografii przeprowadzona przez panią Agatę Rokicka oraz Barbarę Zastawnik. Uczniowie- po 3 osoby z każdej klasy od 4-6, tworzyli przy swoim stanowisku wg własnej wyobraźni kleksa , a następnie opisywali go, układali do niego treść piosenek, wiersze, opowiadanie. Na koniec każda drużyna prezentowała swoja pracę na forum i głosowaliśmy na najbardziej zakręconego kleksa i sposób jego prezentacji. Wszyscy bawili się przy tym przednio.

Nie brakowało także chętnych przy stanowisku Meluzany- przy którym odbywało się malowanie twarzy przez panią Gabrielę Bałek, wykonywanie warkoczyków i farbowanie włosów bibułą.

Na zakończenie Festynu pani dyrektor podsumowała rozgrywki rodzinne i nagrodę otrzymała Kinga Piotrowska wraz z rodzicami.

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a