Jesteś tutaj: Szkoła / DZIEŃ ‘BLACK AND WHITE’

DZIEŃ ‘BLACK AND WHITE’

18 listopada Szkolna Rada Uczniowska ogłosiła dniem ‘Black and White’. W związku z tym wszyscy uczniowie, którzy ubrali się do szkoły w tych kolorach zwolnieni byli z odpowiedzi ustnych a nasze trójki klasowe przeprowadziły w swoich klasach mini sondę dotyczącą tych dwóch kolorów. Na pytanie dotyczące pierwszych skojarzeń ze słowami ‘black & white’ padały odpowiedzi, z których najbardziej spodobały się nam, czasami zaskoczyły lub rozbawiły nas następujące: „proszek do prania” , „salon meblowy”,  „filtr do zdjęć”, „niemy film”, „znak Yin Yang”,  „tytuł piosenki”, „smoking”, „Michael Jackson”, „przejście dla pieszych”,  „czekolada”, „gazeta”, „dezodorant Nivea”, „energetyk”, „kawa”.  W ciągu 10 sekund potrafiliście wymienić sporo zwierząt czarno-białych –  tych dzikich, i tych bardziej udomowionych. W waszych odpowiedziach pojawiły się: zebra, panda, pantera czarna i śnieżna, pingwin, łaciata krowa, Dalmatyńczyk, orka, bocian, kot, pies, królik, owca, koń, koza, skunks – no, trzeba przyznać, że jesteście bardzo kreatywni J .

Na pytanie „Co symbolizuje kolor biały a co czarny” – odpowiadaliście  min.: ‘Biały’ – czystość, niewinność, radość; ‘Czarny’ – smutek, żałoba, śmierć, depresja; zaś na pytanie: „Na jakie okazje ubieramy biały strój, na jakie czarny, na jakie czarno-biały” odpowiadaliście zgodnie: Biały – ślub, wesele, czarny – pogrzeb, czarno-biały – akademie, święta państwowe.

Zapytani o tytuły piosenek i wierszy z kolorami czarny, biały, black-white wymienialiście: „Biała Mewa”, utwór Kombi „Black and white”, „Biały Miś”, Michael Jackson „Black or White”. Amy Winehouse „Back to Black”, Justin Biber  „Black and White”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy potrafią się bawić i tego dnia ubrali się w kolorach czarno-białych. Doceniamy bardzo, że byli to nie tylko nasi drodzy uczniowie – również wielu nauczycieli z naszego grona postanowiło zsolidaryzować się z nami. Już w grudniu zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej akcji SRU – dnia „świątecznego sweterka”. Data zostanie ogłoszona przez nasz szkolny radiowęzeł.