Jesteś tutaj: Szkoła / Akcja „Góra Grosza”

Akcja „Góra Grosza”

W tym roku – podobnie jak w latach poprzednich, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2017”. Celem akcji organizowanej przez towarzystwo „Nasz Dom”, było zebranie funduszy na następujące programy pomocy: dla zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, na tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej. Nad sprawnym przebiegiem działań czuwała komisja, w której skład wchodzili uczniowie i opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę dzieci. Przynosili drobne monety groszowe, a czasami dużo wyższe nominały. Do akcji aktywnie włączały się całe rodziny. Akcja okazała się wyjątkowym przedsięwzięciem wychowawczym,  gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby drobną sumę pieniędzy można przyczynić się do realizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Po zakończeniu tej ważnej akcji dokonaliśmy z uczniami Samorządu Uczniowskiego segregacji zebranych monet, a następnie we współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Czarnym Dunajcu, dokonano podliczenia monet i przesłania całości kwoty przelewem bankowym na konto fundacji Towarzystwa „Nasz Dom”.

Z waszą pomocą i dużym zaangażowaniem zebraliśmy niebagatelną kwotę 1245,58 zł. Dziękujemy z całego serca. Jak zwykle wykazaliście się niezwykłą szlachetnością, wielkim serduchem i brakiem obojętności na krzywdę ludzką.