Jesteś tutaj: Szkoła / Wycieczka w Tatry

Wycieczka w Tatry

17 września klasa 6a wzięła udział w zajęciach organizowanych przez TPN w ramach projektu „Bliżej Tatr”.

Po dotarciu do Zakopanego spotkaliśmy się z panią Przewodnik i ruszyliśmy do Kuźnic, skąd mieliśmy wyjechać kolejką linową na Kasprowy Wierch. Dla wielu uczniów była to nie lada atrakcja i przeżycie. Pogoda była wymarzona (prawie bezchmurne niebo oraz nie za zimno i nie za gorąco), więc widoki i wrażenia od początku były wspaniałe. Z Kasprowego Wierchu zeszliśmy do schroniska na Hali Gąsienicowej, gdzie uczniowie mieli między innymi za zadanie przeprowadzenie ankiety wśród odpoczywających tam turystów. Przerwy podczas schodzenia do Kuźnic były przeznaczane na wypełnianie zeszytów ćwiczeń przygotowanych przez TPN.

Wycieczkowe zajęcia w Tatrach to wspaniały pomysł, z którego nasi uczniowie korzystają już od paru lat. Są one ciekawie przygotowane i prowadzone zależnie od grupy wiekowej i aktualnej pogody. Pani przewodnik już zapraszała na mini kurs lawinowy zimą w klasie siódmej…