Jesteś tutaj: Szkoła / Pasowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie Pierwszoklasistów

W czwartek 25.10.2018 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia klas pierwszych. Program artystyczny, który dzieci zaprezentowały był tak przygotowany, aby wszyscy w nim uczestniczyli. Każdy tutaj miał coś ważnego do wygłoszenia lub zadeklamowania.

Uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenki związane ze ślubowaniem. Reprezentacje klas zatańczyły krakowiaka.

Na koniec uroczystości odśpiewano wszystkie cztery zwrotki hymnu państwowego.

Pani Dyrektor z pomocą pani wicedyrektor każdego malucha dotykając ogromnym, kolorowym piórem, symbolicznie przyjęły dzieci w poczet społeczności szkolnej. Na pamiątkę tego niezwykłego dnia nowo pasowani uczniowie otrzymali birety, zakładki oraz odznaki.

Po akademii rodzice zaprosili wszystkich uczestników na poczęstunek.

Tekst: M. Zielińska, G. Obrochta