Jesteś tutaj: Szkoła / 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - ciąg dalszy

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - ciąg dalszy

Co jeszcze udało nam się zrealizować aby uczcić tak wielką rocznicę? Zapraszamy do przeczytanie opisów akcji i zapoznania się z galerią zdjęć i filmami...

ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE - KLASY 5

Klasy 5 brały udział w historycznym quizie o symbolach narodowych. Dodatkowo uczniowie rozpoznawali ważne postacie z historii Polski oraz znane miejsca i pomniki w polskich miastach. Miejsce I zajęła klasa Vb, II miejsce kl. Va a III miejsce klasa Vc.

ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE - KLASY 4

Gra planszowa, test jednokrotnego wyboru sprawdzający wiedzę historyczną, opis ważnych postaci historycznych, określanie wieku na podstawie daty, poznanie ważniejszych dat z historii polski, strzelanie piłeczką z katapulty do celu, rozpoznawanie powiedzeń i przysłów polskich, klasowe śpiewanie piosenek patriotycznych czy praca z mapą to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczniów klas 4. Multimedialna prezentacja oraz wersje karaoke piosenek uatrakcyjniały konkurs, słodka nagroda dla zwycięzców ucieszyła wygranych. Zwyciężyła klasa 4c ale wszyscy świetnie się bawili i z pewnością zapamiętają ten dzień na długo.

100 - LAT NIEPODLEGŁA - NAPIS

W dniu 8 listopada na lekcji szóstej, klasy 7a, 8b i 3c pod opieką p. Danuty Rafacz i p. Moniki Czapli udały się na Orlik. Tam każdy uczeń, ubrawszy koszulki białe oraz czerwone ułożył się w odpowiednią literę. W celu upamiętnienia ważnego wydarzenia, jakim jest rocznica odzyskania niepodległości, stworzyliśmy napis 100- lat niepodległa. Ważnym akcentem było rozciągnięcie biało- czerwonej flagi, która była dopełnieniem naszego projektu. Cały projekt był sfotografowany i sfilmowany z drona, którego operatorem był uczeń klasy 8 b Tomasz Górski.