Jesteś tutaj: Szkoła / Bliżej Tatr

Bliżej Tatr

W dniach 10 i 11 stycznia br. uczniowie klas siódmych wzięli udział w kolejnej części projektu realizowanego przez TPN „Bliżej Tatr”. Tym razem mieli okazję zapoznać się z zasadami przebywania w górach zimą, korzystania z lawinowego ABC (detektor, sonda, łopata) oraz procedurami przeprowadzania akcji ratunkowej na lawinisku. Zima tego roku dopisała i nasi wychowankowie mogli w pełni korzystać z jej uroków przechodząc z przewodnikami i wychowawcami z Kuźnic do schroniska na Kalatówkach, gdzie odbywała się najatrakcyjniejsza część zajęć, a mianowicie symulacja poszukiwania osób zasypanych przez lawinę. Podzieleni na grupy uczniowie, wyposażeni w detektory, sondy i łopaty na dosyć sporym obszarze musieli odnaleźć i odkopać ukryte pod sporą warstwą śniegu czujniki. Było to, co najbardziej lubią, czyli mnóstwo zabawy, która niesie ze sobą sporą dawkę edukacyjną.

Dziękujemy w tym miejscu koordynatorom projektu, na czele z panią Małgorzatą Kot i mamy nadzieję na kolejne edycje projektu, w którym uczestniczymy od początku, czyli roku 2013.