Jesteś tutaj: Szkoła / Stypendia w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego

Stypendia w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego

Szanowni Państwo!

Pragnę Państwa prosić o pomoc w rozpropagowaniu wśród uczniów Waszych Szkól inicjatywy Samorządu Województwa Małopolskiego dającej możliwość ubiegania się w roku szkolnym 2018/2019 o stypendia w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego, który finansowany jest ze środków własnych Wojewódzywa Małopolskiego.

Uczniowie mogą starać się o stypendia w wysokości kilkuset złotych miesięcznie. Tym sposobem pragniemy doceniać młodych ludzi, którzy mają talenty i rozwijają swoje pasje, zwyciężają na olimpiadach i w konkursach z różnych przedmiotów czy podczas ogólnopolskich i międzynarodowych zmagań sportowych lub artystycznych.

Pragnę poinformować, że w roku szkolnym 2018/2019 będą przyznawane stypendia dla uczniów mieszkających na terenie Województwa Małopolskiego za szczególne osiągnięcia artystyczne, sportowe oraz w naukach humanistycznych. Stypendia przyznawane będą na okres maksymalnie 10 miesięcy. Miesięczna wysokość ww. stypendiów wynosi:

a)   w przypadku uczniów szkół podstawowych (klasy 6-7): 350,00 zł brutto;

b)   w przypadku uczniów klasy 8 szkoły podstawowej (w tym klas dotychczasowego gimnazjum): 425,00 zł brutto;

c)   w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych (w tym ponadgimnazjalnych): 500,00

Uczniowie uzdolnieni i mający szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne czy sportowe o stypendia mogą się starać od 31 stycznia 2019 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Województwa Małopolskiego www.malopolska.plw zakładce „dla mieszkańca/edukacja/regionalny program stypendialny".

Jeszcze raz bardzo proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym. Z góry dziękuję za pomoc.

Anna Pieczarka

>Skan oryginału listu<