Jesteś tutaj: Szkoła / Akcja charytatywna Góra Grosza

Akcja charytatywna Góra Grosza

W miesiącach listopad- grudzień w roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował w szkole akcję charytatywną „Góra Grosza”. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Teraz trochę przypomnienia, dlaczego organizujemy tą akcję, otóż:

• uświadamiamy sobie i naszym uczniom, że dzieląc się maleńkim grosikiem, możemy zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej
  • realizując tak szlachetne zadanie łączymy siły pracując razem- dorośli i dzieci
  • włączamy się do ogólnokrajowej inicjatywy na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Celem akcji Góra Grosza jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwalają dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Również w tym roku okazaliście WIELKIE SERCE! Uzbieraliśmy mnóstwo grosików, 456,67 zł, które przelaliśmy na konto Towarzystwa Nasz Dom. Jeszcze raz Wam dziękujemy!

Monika Czapla