Jesteś tutaj: Szkoła / CURLING POD TATRAMI

CURLING POD TATRAMI

Już kolejny rok uczniowie naszej szkoły mogli w marcu, w ramach lekcji wychowania fizycznego, brać udział w zajęciach curlingu. W ramach współpracy z Krakowskim Klubem Curlingowym dzieci i młodzież poznawali tajniki tej olimpijskiej dyscypliny, stawiali w niej pierwsze kroki, uczyli się podstaw, a nawet rozgrywali swoje pierwsze mecze.

Przy okazji chcemy się tu pochwalić faktem, że w Amatorskim Turnieju Curlingowym, w którym startowało 8 drużyn między innymi z Nowego targu, Zakopanego i czarnego Dunajca reprezentacja naszej szkoły w składzie: Andrzej Palenik, Grzegorz Głowacz, Mirosław Czyszczoń, Maciej Rapacz, wygrywając trzy z czterech rozegranych meczów zajęła 1 miejsce!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tym bardziej, że jest to jedna z dyscyplin, której uprawianie może rozpocząć każdy, niezależnie od wieku, czy kondycji fizycznej. Przy okazji chcemy podziękować członkom Krakowskiego Klubu Curlingowego za fachową pomoc w organizacji zajęć wf, turnieju oraz za sympatyczną atmosferę, którą przez ten miesiąc tworzyli.