Jesteś tutaj: Szkoła / Konkurs „Ekspert od baśni Andersena”

Konkurs „Ekspert od baśni Andersena”

W dniu 1 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pod nazwą: „Ekspert od baśni Andersena”. Konkurs był skierowany do uczniów klas III i IV. Jego celem było promowanie czytelnictwa, popularyzacja baśni Andersena, sprawdzenie stopnia znajomości baśni oraz rozwijanie umiejętności przekazywania przez dzieci wiadomości w formie słownej i manualnej. Konkurs obejmował dziewięć zadań, w których uczniowie mieli możliwość wykazać się zmysłem obserwacji, bystrością oraz szybkością.

Uczestnicy wykazali się zarówno wiedzą o faktach z życia autora, jak również znajomością następujących baśni: „Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko”, „Królowa Śniegu”, „Chionka”, „Pasterka i Kominiarczyk”, „Księżniczka na ziarenku grochu”, „Dzikie Łabędzie”, „Dzielny ołowiany żołnierzyk”, „Słowik”, „Nowe szaty cesarza”, „Dziewczynka
z zapałkami”, „Latający Kufer”, Świniopas” .

W konkursie wzięło udział dziesięcioro dzieci – każda klasa była reprezentowana przez jeden dwuosobowy zespół.

Konkurs zakończył się następującymi wynikami:

I m-ce    Kinga Piotrowska i Martyna Harbut

II m –ce Filip Legutko i Agata Zachemska

III m-ce Grzegorz Nowak i Marcel Bolek

IV m-ce Maja Rubiś i Adrianna Kuziel

V m-ce Michał Kraus i Karolina Tylka

Serdecznie dziękuję uczniom za udział w konkursie.

Agnieszka Paniak