Jesteś tutaj: Szkoła / AKCJA „ŚRODOWE CZYTADŁA” CZYLI - STARSI KOLEDZY CZYTAJĄ DZIECIOM

AKCJA „ŚRODOWE CZYTADŁA” CZYLI - STARSI KOLEDZY CZYTAJĄ DZIECIOM

Przez cały marzec oraz połowę maja Samorząd Uczniowski organizował środy czytelnicze. Celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, zachęcenie do nauki, wyrażania emocji, rozmowy, pogłębiania relacji i wzajemnego zrozumienia starszych uczniów z młodszymi. Ochotnicy z klas IV – VIII i III GM przygotowywali wspólne czytanie bajek, wierszyków i prostej prozy najmłodszym, wspierając ich w rozwijaniu wyobraźni. Ważnym elementem tych spotkań była zachęta do aktywnego słuchania i skupiania uwagi. Akcja propagowała czytanie jako integrację, wspólne spędzenie wolnego czasu oraz punkt wyjścia do rozmowy o różnych rzeczach, także tych trudnych. W trakcie czytania pojawiały się zagadki i pytania sprawdzające czujność słuchających.

Dzięki akcji chcemy zwiększyć liczbę osób sięgających po książki w ramach wolnego czasu i czytających je razem z dziećmi.

>>Galeria zdjęć<<