Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września (poniedziałek) godz. 900

Msza św. w kościele, następnie przejście do szkoły (hala sportowa), później krótkie spotkania w klasach.

Uczniowie z Wróblówki zostaną dowiezieni bezpośrednio pod kościół (na pierwszym przystanku – za Chracą - gimbus będzie o 845)

Jesteś tutaj: Szkoła / >Archiwum / Archiwum 2018/2019 / Z wizytą w Domu Dziecka im. Bł Karoliny Kózkówny w Spytkowicach

Z wizytą w Domu Dziecka im. Bł Karoliny Kózkówny w Spytkowicach

W dniu 3 czerwca 2019 r. w ramach wolontariatu naszej szkoły wspólnie z przedstawicielami SU oraz piątką uczniów z klasy 5a odwiedziliśmy Dom Dziecka w im. Bł Karoliny Kózkówny w Spytkowicach. Celem naszej wyprawy były odwiedziny naszych byłych uczniów: Kamila, Marysi i Klaudii oraz przekazanie darów zebranych w ramach akcji charytatywnej: „Ratuj jedzenie, które dla innych jest tylko marzeniem”. Pojechaliśmy do Spytkowic dwoma samochodami, gdyż Wasza hojność okazała się tak wielka, że nie zmieściliśmy się w jednym „dostawczaku”. Dziękujemy za okazane wielkie serce. Do domu dziecka zawieźliśmy ogromne ilości żywności o długim terminie ważności, pluszowych maskotek, gier i zabawek, ubrań, słodyczy (ciastek, cukierków, lizaków, czekolad, żelków, jajek Kinder, batoników, bombonierek… nie sposób wszystkiego wymienić).

Przybywszy na miejsce stwierdziliśmy, że dokonany przez nas wybór placówki był jak najbardziej trafny.

Dom Dziecka w Spytkowicach jest całodobową placówką opiekuńczo-wychowawczą. Obecnie w Domu przebywa 8 wychowanków. Wszystkie dzieci uczęszczają jeszcze do szkoły podstawowej: od pierwszej do siódmej klasy. Nasz pobyt w Domu Dziecka trwał około godziny: spotkaliśmy się z pracownikami i wychowankami, z zainteresowaniem wysłuchiwałyśmy relacji o codziennych radościach i kłopotach wychowanków. Najwięcej radości mieszkańcom domu sprawiły przywiezione przez nas prezenty. Dzieci oprowadziły nas po swojej placówce, pokazały nam swoje pokoje, kuchnię i przeogromny ogród z dwoma placami zabaw: dla młodszych i starszych dzieci. Było też duże boisko do gier sportowych. Nasi wolontariusze z zaciekawieniem słuchali opowiadań sióstr opiekunek, jednak największą frajdę sprawiła im zabawa na placach zabaw. Klaudia i Marysia zademonstrowały działanie wszystkich sprzętów do zabaw. Radości i zabawy nie było końca. Dowiedzieliśmy się też, że nasze byłe wychowanki obydwie zdobędą w tym roku świadectwa z wyróżnieniem. Są bardzo zdolne i pilne. Są też bardzo pracowite – pomogły w przygotowaniu małego, słodkiego poczęstunku dla całej grupy.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim ofiarodawcom nawet za najmniejszą pomoc, bo sprawiliście tym dzieciom ogromną radość. Dzięki pomocy Państwa mogliśmy sprawić dobry uczynek i wywołać uśmiechy na twarzach tych dzieci.

Bardzo dziękujemy za Państwa hojność. Panom Andrzejowi i Grześkowi za pomoc w zawiezieniu darów i wszystkim ofiarodawcom za okazane serce.

Dziękujemy!!!

>>Galeria zdjęć<<