Jesteś tutaj: Szkoła / Spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 14 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem Panem Samuelem Kempskim. Prócz niesamowitych opowieści o przygodach, jakie spotkały go, gdy zwiedzał rejon Amazonii, uczniowie byli rozbawieni anegdotami, jakie serwował dla urozmaicenia występu. Całą wyprawę wędrownik przedstawił przy użyciu slajdów, wyświetlanych przez rzutnik, co doskonale obrazowało opowieść. Dodatkowo podróżnik miał ze sobą kilka rekwizytów, którymi przedstawił realia takiej wyprawy. P. Samuel z przyjaciółmi spędził trochę czasu w wiosce Indian. Poznał tam kulturę i sposób życia mieszkańców. Wcale nie wydawali się oni zacofani w współczesnym świecie, a ich codzienność pokazywała harmonię z naturą.

Poprzez  swoją opowieść uświadomił nam jak ważna jest nauka języka angielskiego, ponieważ dzięki jego znajomości można porozumiewać się z innymi niemal we wszystkich krajach świata.

Uczniowie byli zachwyceni możliwością wysłuchania relacji osoby, która zwiedziła kawał świata, bo chcieli wierzyć, że i oni kiedyś wyruszą w podróż dookoła świata.

Justyna Kolasińska, Barbara Kolbrecka

>>GALERIA ZDJĘĆ<<