Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września (poniedziałek) godz. 900

Msza św. w kościele, następnie przejście do szkoły (hala sportowa), później krótkie spotkania w klasach.

Uczniowie z Wróblówki zostaną dowiezieni bezpośrednio pod kościół (na pierwszym przystanku – za Chracą - gimbus będzie o 845)

Jesteś tutaj: Szkoła / >Archiwum / Archiwum 2018/2019 / Sprawozdanie z wyjazdu do teatru

Sprawozdanie z wyjazdu do teatru

W dniu 30 maja 2019 roku grupa teatralna Rududu pod opieką p. Barbary Zastawnik i Agnieszki Paniak pojechała do Teatru Witkacego na spektakl „Demonizm zakopiański”.

Przedstawienie to, powstało w oparciu o artykuł Stanisława Witkacego z 1919 roku. Pomimo, że został on napisany ponad sto lat temu, w niezwykle aktualny sposób nawiązuje do współczesnej kultury popularnej. Przedstawia swoisty demonizm „pępka świata”, jakim jest Zakopane. Miejsce niezwykłe, tworzące specyficzny rodzaj artystów, sprzyjające sztuce i artystycznemu przeżywaniu każdej chwili. Zakopane żartobliwie nazywane „wyrostkiem robaczkowym” polskiego organizmu, miejsce działania tajemniczej „zakopianiny”, która działa niczym narkotyk na artystę rozmiłowanego w atmosferze dzikości natury tatrzańskiej.

Spektakl został bardzo ciepło przyjęty przez naszych młodych artystów, którzy obserwowali grę profesjonalnych aktorów. Uczniowie korzystając z tej ważnej lekcji, będą doskonalić swoje umiejętności aktorskie.