Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września (poniedziałek) godz. 900

Msza św. w kościele, następnie przejście do szkoły (hala sportowa), później krótkie spotkania w klasach.

Uczniowie z Wróblówki zostaną dowiezieni bezpośrednio pod kościół (na pierwszym przystanku – za Chracą - gimbus będzie o 845)

Jesteś tutaj: Szkoła / >Archiwum / Archiwum 2018/2019 / Ogólnopolska akcja czytania książek „Jak nie czytam, jak czytam”

Ogólnopolska akcja czytania książek „Jak nie czytam, jak czytam”

Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu po raz trzeci włączyła się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowaną przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole”.

Przed planowaną imprezą bibliotekarze przedstawili propozycję imprezy do zatwierdzenia Dyrekcji szkoły. Propozycja nasza została pozytywnie zaakceptowana.  Następnie przystąpiono do realizacji pomysłu, czyli przygotowano scenariusz tego nietypowego dnia, czyli plan naszych działań.

Zadaniem uczniów każdej klasy był wybór utworu i przebranie się za bohaterów tej książki oraz wykonanie plakatu. Tytuły książek nie powtarzały się.

Dnia 7 czerwca 2019 roku o godzinie 900 cała społeczność naszej szkoły ze swoimi ulubionymi książkami zebrała się na hali sportowej.

Akcję rozpoczęła Pani Dyrektor witając przybyłych: czyli uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości, między innymi: przewodniczącego Rady Gminy, pana Tadeusza Czepiela, Kierownik Biblioteki Publicznej – panią Annę Jarczyńską, najmłodszych milusińskich z zaprzyjaźnionych przedszkoli z naszego terenu oraz media.  Następnie wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klas 2 pt. „Kopciuszek” oraz występ naszego szkolnego koła teatralnego Rududu, który uraczył nas świetną sztuką pt. „Bajki robotów”.

O godzinie 10.00 obecni zebrali się przed budynkiem szkolnym i rozpoczęło się ciche czytanie. Następnie przedszkolacy, uczniowie i nauczyciele przebrani za postaci z książek oraz zaproszeni goście  barwnym korowodem, przeszli głównymi ulicami naszej miejscowości, zachęcając w ten sposób innych do czytania książek.

Punktem kulminacyjnym imprezy było zatrzymanie się wszystkich uczestników na rynku czarnodunajeckim, przeczytanie przez uczennice wiersza Jana Brzechwy „Przyjście lata” i na koniec wypuszczenie różnokolorowych balonów w powietrze. Przejście kolorowego korowodu wzbudziło ciekawość i zainteresowanie przechodniów.

O bezpieczne przejście zadbali funkcjonariusze policji, którym serdecznie dziękujemy.

Po powrocie na halę sportową wszyscy zebrani, począwszy od wychowanków przedszkola aż do klas 3 gimnazjum dokonali prezentacji swoich strojów oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przy dekoracyjnej ściance.

Na koniec uczniowie starszych klas udali się na quiz czytelniczy, gdzie wyłoniono dwóch zwycięzców. Zostali nimi:  Olga Cwynar z klasy 6a oraz  Paweł Styrczula z klasy 3b gimnazjum.

Mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna i zaproszeni goście świetnie się bawili, a nasza akcja przyczyniła się do wzrostu czytelnictwa nie tylko wśród dzieci i młodzieży, lecz także dorosłych.

Kończąc akcję Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim za uczestnictwo.

Bibliotekarze dziękują Pani Dyrektor – Ewie Palenik za poparcie pomysłu oraz pomoc w jego realizacji, Panu Wicedyrektorowi – Maciejowi Rapaczowi oraz zaangażowanym nauczycielom: paniom Ewie Bielak, Alinie Lenart, Barbarze Zastawnik, Agnieszce Paniak za przygotowanie przedstawień, księdzu proboszczowi oraz księdzu Marcinowi za udostępnienie i pomoc przy nagłośnieniu, paniom i panom z obsługi za pomoc w dekoracji oraz uczennicom i uczniom klasy 7c, 8b oraz 6b – Karolinie Sobula, Julii Komperda, Oliwii Łowickiej, Tomaszowi Górskiemu, Klemensowi Szmelcuch, Norbertowi Plucińskiemu za duże zaangażowanie..

U. Sadowska-Bujak, H. Mitoraj

>>GALERIA ZDJĘĆ<<