Jesteś tutaj: Szkoła / Fundacja Marcina Gortata MG13 w naszej Szkole!

Fundacja Marcina Gortata MG13 w naszej Szkole!

23 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli fundacji Marcina Gortata MG13, którzy w ramach projektu szkolny skills challenge organizują specjalny tor sprawnościowy, na którym mogą się sprawdzić uczniowie z wytypowanych wcześniej szkół.

W tym roku takich szkół jest czterdzieści (chętnych było ok. 200).

Tor jest precyzyjnie odmierzany i ustawiany, a pomiar czasu dokonywany jest elektronicznie, dlatego dzieci z całej Polski mogą ze sobą rywalizować. Najlepszych pięciu chłopców oraz pięć dziewcząt zmierzy się w finale ogólnopolskim, a najszybsza dwójka (dziewczyna i chłopak) w nagrodę będzie miała trening z Marcinem Gortatem.

Tor mógł być pokonywany tylko raz, więc oprócz sprawności ogólnej do szybkiego jego pokonania potrzebna była także odrobina szczęścia. Jeden niewielki błąd mógł przekreślić szansę na dobry rezultat.

W sprawdzianie mogli uczestniczyć uczniowie z klas 4-6.

Udział w wydarzeniu był szansą na dobrą, sportową zabawę, ale też wiązał się z mniejszym lub większym stresem.

Wśród dziewcząt najlepsza była Zofia Chlebek z klasy 6a, a wśród chłopców  Oskar Hodorowicz (6b), który tylko o 0,08s pokonał w tej rywalizacji Wojciecha Winnickiego (5c).

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy dzielnie walczyli z przeszkodami i czasem!

>>Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć<<