W związku z trwającymi pracami remontowymi dachu na  hali sportowej boisko ORLIK będzie dostępne od 01.07.2020 r.  tylko w godzinach  od 17: 30 – 20:00

Jesteś tutaj: Szkoła / Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

W dniu 15 listopada do Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu zaproszono strażaków      z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca. Pokazali uczniom klas  0 i 3, jak należy  udzielać  pierwszej pomocy. Szkolenie polegało na przybliżeniu podstawowych zasad postępowania, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie człowieka. Po zademonstrowaniu prawidłowego przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku tak osób dorosłych jak i dzieci, uczniowie mieli  możliwość wykorzystania swojej wiedzy w ćwiczeniach praktycznych na fantomie. Zaprezentowano również defibrylator AED  i sposób jego użycia.
Na podsumowanie zebranych informacji uczniowie wykonali test sprawdzający zdobytą wiedzę   i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że dzięki kursowi uczniowie będą potrafili prawidłowo zareagować w trudnych sytuacjach, ratując zdrowie, a nawet i życie ludzkie.

wych. Beata Piekarczyk-Gal