Jesteś tutaj: Szkoła / Dzień pluszowego misia

Dzień pluszowego misia

W tym dniu nasi najmłodsi koledzy i koleżanki przynieśli do szkoły swoich pluszowych ulubieńców i wraz z nimi przenieśli się do magicznej krainy pełnej zabaw, konkursów i „misiowych atrakcji”.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej piosenki „Jadą, jadą misie” oraz misiowej gimnastyki. Następnie dzieci uczyły się rymowanki o swoich maskotkach. Wspólnie rozmawialiśmy na temat misiów – bohaterów literackich, po to by poznać przygodę jednego z nich. Dzieci z uwagą słuchały bajki            o Kubusiu Puchatku i trafnie odpowiadały na pytania z nią związane. Mogły także ubrać „misiowąłapkę” i sprawdzić z jakimi problemami musi zmagać się na co dzień miś. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w zabawach i konkursach, w których nagrodach były pyszne piernikowe misie oraz misiowe – żelki. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające misie.

Był to dzień pełen zabaw, niespodzianek i radości. Wszyscy byli bardzo dumni, że zostali przyjaciółmi pluszowego misia.