Jesteś tutaj: Szkoła / TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Samorząd Uczniowski zorganizował w dniach 25.11.- 29.11. 2019 r. wyjątkowy tydzień. Akcja miała na celu integrowanie środowiska rówieśniczego, przejawianie oznak: życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych dzieci, kulturalne odnoszenie się innych, rozwijanie postaw społeczno-moralnych: życzliwości, gotowości pomocy, chęci służenia innym, empatii, dostrzegania problemów innych ludzi, motywowanie do zgodnego udziału w życiu szkoły. Aby zrealizować te cele, zaplanowaliśmy kilka działań:

1. Lekcje wychowawcze poświęcone Życzliwości  - na tych lekcjach zastanawialiśmy się, czym jest życzliwość, jakie cechy ma człowiek życzliwy, obejrzeliśmy film, w którym wybitni sportowcy wypowiadają się na te tematy. Podsumowując lekcje wypisaliśmy najważniejsze dla nas rzeczy na pióra przygotowane przez Samorząd
  2. Z piór utworzyliśmy skrzydła, które stanowiły z hasłem tło do zdjęć. Skrzydła mają nam przypominać, że takie cechy jak wspólnota, wiedza, życzliwość uskrzydlają.
  3. Konkurs QR z cytatami – za konkurs odpowiedzialna była zastępczyni przewodniczącego Samorządu.  Codziennie zmieniała kod QR, który mieliśmy zeskanować aby odczytać cytat o byciu dobrym i jego autora. Spisane na kartkach cytaty przekazaliśmy w piątek pani G. Bałek. Nagrodzone osoby to Olga Cwynar z kl. 7a, Asia Szczerba z kl., 7b, Edyta Limanówka z kl. 6b oraz Marta Jania z kl. 8b.
  4. Życzliwość to też docenianie tego, co się ma. W związku z tym przygotowaliśmy ściankę z literami THX (skrót od angielskiego słowa thanks - dzięki) z szarego papieru. Wewnątrz liter wpisywaliśmy wszystko, za co jesteśmy wdzięczni. Uczniowie z zerówki również opowiadali, za co chcieliby podziękować, a ich koledzy i koleżanki z klasy 2b przygotowali serduszka z podziękowaniami i ciepłymi słowami.
  5. Na drzwiach klas 0-5 powiesiliśmy komplementy oraz hasła motywujące tworząc Aleję Życzliwości. Niektóre komplementy były w formie ulotek, które uczniowie natychmiast uroczo rozdali innym.
  6. Gazetka z komplementami – Podaj dalej! Przygotowane przez uczennice klas 7a i 7b karteczki codziennie przyciągały chętnych do przeczytania komplementu. W piątek wszystkie karteczki zostały rozdane – najważniejsze, że z uśmiechem i życzliwością.

Mamy nadzieję, że postawione przez Nas cele zostały osiągnięte.  Ufajmy, że ziarno świadomości dotyczące roli miłości i życzliwości w naszym życiu, zostało zasiane w młode serca. Bo życzliwym powinnyśmy być na co dzień. Jedno jest pewne – za rok akcję powtarzamy!

>>Galeria zdjęć<<