MATERIAŁY I ZADANIA DO SAMODZIELNEJ PRACY W DOMU NA CZAS ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W SZKOLE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "ZADANIA I MATERIAŁY"

Jesteś tutaj: Szkoła / Sprawozdanie z konkursu w krainie baśni braci Grimm

Sprawozdanie z konkursu w krainie baśni braci Grimm

W dniu 10 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pod nazwą: „W krainie baśni braci Grimm”. Był on skierowany do uczniów klas III i IV. Jego celem było promowanie czytelnictwa, popularyzacja baśni braci Grimm, sprawdzenie stopnia ich znajomości oraz rozwijanie umiejętności przekazywania przez dzieci wiadomości w formie słownej i manualnej. Konkurs obejmował dziewięć zadań, w których uczniowie mieli możliwość wykazać się zmysłem obserwacji, bystrością oraz szybkością.

Uczestnicy wykazali się zarówno wiedzą o faktach z życia autora, jak również znajomością następujących baśni:„Szklana Góra”, „Pani Zamieć”, „Roszpunka”, „Gąsiareczka”, „Domek w lesie”, „Złota gęś”, „Śnieżka”, „Stoliczku, nakryj się”, „Żabi król”, „Paluszek”.

W konkursie wzięło udział ośmioro dzieci – każda klasa była reprezentowana przez jeden dwuosobowy zespół.

Serdecznie dziękuję uczniom za przygotowanie i udział w konkursie.

Agnieszka Paniak