Jesteś tutaj: Szkoła / Pasowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie Pierwszoklasistów

36 pierwszoklasistów  z klasy I a i I b pod czujnym okiem wychowawczyń Marii Michalik i Anety Bura – Świerczek przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek,  wytrwale ćwiczyli podczas prób.

29  października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klas I wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia., kiedy licznie przybyli rodzice zajęli miejsca  dyrektor szkoły Ewa Palenik powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych, którym "oddała głos".

,,Ze spuszczoną głową powoli

Idzie pierwszak i wszystko go boli

I tornister na plecach niesie

To oznacza, ze zaczął się wrzesień”

Tak zabawnym wierszykiem rozpoczęli swój pierwszy aktorski występ pierwszoklasiści. Zamartwiając się, co to tak naprawdę jest to PASOWANIE??? W śmiesznej scence , po długiej dyskusji postanowili zapytać Samorząd Uczniowski. Przedstawiciele samorządu na czele  z przewodniczącym Tomkiem Belickim postanowili poddać pierwszaków nie  lada egzaminowi , w którym musieli udowodnić , że są gotowi do podjęcia nauki w szkole. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które oceniała szanowna komisja składająca się z pani dyrektor Ewy Palenik, pana dyrektora Macieja Rapacza oraz przedstawicieli Klasowej Rady Rodziców z obydwu klas. Po burzy oklasków, wszyscy zebrani zadecydowali ,że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed biało – czerwoną flagą pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Ewa Palenik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – mówiła dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Pan Dyrektor wręczył zaś dyplomy i Pierwsze Czytanki. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Aneta Bura - Świerczek

>>Galeria zdjęć<<