MATERIAŁY I ZADANIA DO SAMODZIELNEJ PRACY W DOMU NA CZAS ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W SZKOLE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "ZADANIA I MATERIAŁY"

Jesteś tutaj: Szkoła / 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

Mimo sytuacji panującej na świecie i w kraju, nasi uczniowie wraz z rodzicami przyłączyli się do dobrowolnej akcji sprzątania świata. Niestety tylko nieliczni wzięli w tym udział, ale jestem z nich bardzo dumna, że nie są obojętni na losy naszej planety. Wykorzystując przyzwolenie na wychodzenie do lasów i parków zakasali swoje rękawy, założyli maseczki, wzięli worki na śmieci i ruszyli na sprzątanie swojej okolicy z bliskimi. Jak widać na zdjęciach mieli sporo pracy. Mam nadzieję na to, że kiedy wszystko wróci do normy zorganizujemy jeszcze nie jedną taką akcję wspólnie z wychowawcami. Z pewnością przyda się więcej rąk do pomocy. Okazuje się, że mimo bardzo częstych wywózek śmieci i koszy na śmieci w miejscach publicznych, ludzie dalej wyrzucają śmieci „byle gdzie”. Dlatego bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci postaw proekologicznych i uczestniczenia w takich inicjatywach.

Zachęcam wszystkich, do tego aby wychodząc na spacer zabrać ze sobą reklamówkę do kieszeni. Po drodze na pewno spotkacie śmieci wyrzucone koło chodników, dróg, czy nawet ścieżki rowerowej. To nic nie kosztuje, a znaczy wiele. Zadbajmy razem o nasz wspólny dom- Ziemię.

Jeszcze raz dziękuję tym, którzy razem ze mną przyłączyli się do sprzątania świata.

Małgorzata Wiśniewska