Jesteś tutaj: Szkoła / Dni Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Dni Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Od stycznia do marca 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dni Bezpiecznego Internetu. W związku z pandemią realizacja zaplanowanych zadań zostało przeniesione do sieci. Nauczyciele bibliotekarze; p. Halina Mitoraj i Urszula Sadowska- Bujak przygotowały w czytelni oraz w holu głównym gazetkę poświęconą bezpieczeństwu w internecie. Uczniowie młodsi i starsi, który byli objęci nauczaniem stacjonarnym zgodnie z rozporządzeniami MEN i w ścisłym reżimie sanitarnym na każdej przerwie i w czasie zajęć świetlicowych mogli zapoznać się z tą tematyką. Najmłodsi uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali prace plastyczne techniką dowolną, w tym również w programie Paint w których zaprezentowali w jaki sposób bezpiecznie wykorzystują Internet. W marcu p. Katarzyna Piotrowska przeprowadziła konkurs wiedzy o bezpiecznym Internecie na platformie Quizizz w dwóch grupach wiekowych kl 4-5 i 6-8. W czasie konkursu uczniowie zmierzyli się z trudnymi, a zarazem bardzo ważnymi zagadnieniami, jak pokazały wyniki poradzili sobie z wyzwaniem doskonale. W dniach 29- 31 marca nauczyciel informatyki p. Monika Czapla zaprezentowała uczniom klas 4- 8 materiały poświęcone bezpieczeństwu w sieci, zwróciła uwagę na dobre strony i prawidłowe wykorzystanie internetu, poszanowanie praw autorskich, bezpieczne budowanie haseł, zasady właściwego wykorzystania komunikatorów internetowych, zasady netykiety. Uczniowie klas czwartych na lekcjach informatyki uczyli się jak prawidłowoi bezpiecznie wykorzystywać popularne wyszukiwarki i przeglądarki, przypomnieli telefony zaufania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W klasach szóstych młodzież uczyła się prawidłowego tworzenia listów elektronicznych i bezpiecznego korzystania z komunikatorów internetowych. Ze względu na naukę zdalną wychowawcy i nauczyciel informatyki wielokrotnie przypominali regulamin nauczania na odległość, przeprowadzili godziny wychowawcze poświęcone internetowi. W czasie zajęć uczniowie wskazywali korzyści i zagrożenia płynące z dostępności do internetu. Dyskutowali nt. jakie działania podejmować, aby internet był bezpieczny i lepszy, co możemy zamieszczać, a czego nie powinniśmy publikować.

Wyniki konkursu wiedzy:

kategoria klasy 4-6

1. Kinga Piotrowska kl 6 a100%, Tomasz Palarz kl 6 b100%

2. Maja Rubiś kl 5 a 97%

3. Emilia Zaczyńska kl 6b 83%, Hubert Kościelniak kl 4 a 83%, Oliwia Jarończyk kl 4a 83%

kategoria klasy 7-8

1. Klaudia Bolek kl 7 b 100%

2. Michał Stasik kl 7a 98 %

3. Kinga Komperda kl 7a 95 %

Wyniki konkursu plastycznego:

kategoria klas 1-3

1. Kacper Kuziel kl 1 a

Zwycięzcy naszych konkursów zostali nagrodzeni! Gratulujemy!

Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu na czele z Panem Wójtem Marcinem Ratułowskim.