Jesteś tutaj: Szkoła / Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

A wszystko zaczęło się od kropki!

W środę 15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.  To wyjątkowy dzień  kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole wzięły w nim udział klasy: 4a, 6b i 7b.

Na początku lekcji języka polskiego uczniowie obejrzeli  urzekający film o Vasthi, od którego wszystko się zaczęło. Dzieci zgodnie stwierdziły, że najważniejsze to uwierzyć w siebie, bo w każdym z nich drzemie ukryty talent.

Klasa 4a przypomniała sobie czym są samogłoski i spółgłoski, by zakropkować samogłoskowe i spółgłoskowe drogi do celu. Następnie poznali język Braille’a i szyfrowali swoje imiona i nazwiska.

Klasa 6b zmierzyła się z zakropkowanymi związkami frazeologicznymi.

Natomiast klasa 7b na lekcji wychowawczej rozmawiała na temat swoich indywidualnych talentów i mocnych stron. Efektem ich pracy było zakropkowane drzewo talentów.

Agnieszka Paniak