Jesteś tutaj: Szkoła / ☞ Kronika / Archiwum 2021/2022 / Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zaproszenie do zabawy Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych”

Takie hasło widnieje w czytelni naszej biblioteki na gazetce ściennej. Tegoroczne obchody tego święta kumulują się na słowach: Książka nas łączy.

Głównym celem  przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych, bowiem “szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni“.

Obecny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przypadł na okres, w którym nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup lektur i nowości czytelniczych. W ramach realizacji tego projektu, przy okazji obchodów święta, nauczyciel bibliotekarz zaprasza  wszystkich czytelników na specjalną akcję propagującą czytelnictwo, która odbędzie się 20 października 2021 roku.

Jedną z atrakcji będzie konkurs pod tytułem: „Czy znasz autora i tytuł książki?”. Pierwsza osoba, zarówno z klas 1 – 4,  jak i 5 – 8, która poda prawidłową odpowiedź otrzyma nagrodę książkową.

Dodatkowo, dwadzieścia  pierwszych osób, które odwiedzą bibliotekę na długiej przerwie będzie miało możliwość wygrania przeróżnych niespodzianek w loterii fantowej.

Serdecznie zapraszam do zabawy i odwiedzenia biblioteki.

Urszula Sadowska – Bujak

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a