Jesteś tutaj: Szkoła / Gminne Prezentacje Form Teatralnych Zespołów Szkolnych i Pozaszkolnych „Bajkluś ”

Gminne Prezentacje Form Teatralnych Zespołów Szkolnych i Pozaszkolnych „Bajkluś ”

W dniu 7 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy 6a wzięli udział w Gminnych Prezentacjach Form Teatralnych Zespołów Szkolnych i Pozaszkolnych „Bajkluś ”.

Uczniowie pod opieką pań: Barbary Zastawnik i Agnieszki Paniak przedstawili inscenizację teatralną wierszowanej bajki pt. „Paweł i Gaweł”  Aleksandra Fredry. Bajka opisuje historię dwóch mężczyzn, którzy mieszkają w jednym domu.
Mieszkający na górze Paweł jest człowiekiem bardzo spokojnym, nieskorym do kłótni. Jego sąsiad Gaweł jest hałaśliwy, udaje w swoim pokoju odgłosy polowania, czym wyprowadza Pawła z równowagi.
Gdy Paweł prosi go o zaprzestanie tych działań, sąsiad odpowiada mu polskim przysłowiem: „Wolnoć, Tomku, w swoim domku”.
Następnego ranka Gaweł budzi się mokry. Woda leje się na niego z sufitu. Odkrywa, że jego sąsiad z góry urządził sobie w mieszkaniu ogromne akwarium i siedzi z wędką na komodzie. Oburzony, zwraca się do Pawła: „Co waćpan robisz?”. Słyszy swoje własne słowa z poprzedniego dnia. Bajka kończy się wprost wyrażonym morałem: „Jak ty komu, tak on tobie”.

Młodzi aktorzy brawurowo wcielili się w role. Ich trud i starania zostały nagrodzone przez jurorów. Uczniowie zdobyli II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a