Jesteś tutaj: Szkoła / Sprzątanie Czarnego Dunajca

Sprzątanie Czarnego Dunajca

W dniu 18 maja 2022 roku chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania Czarnego Dunajca. Głównym celem przedsięwzięcia było rozbudzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.
Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom, że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Wolontariusze zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.