Jesteś tutaj: Szkoła / Wizyta w Galerii Jatki

Wizyta w Galerii Jatki

Dnia 27.05.2022 r kl. VI a i VI b oraz uczniowie z wolontariatu szkolnego zobaczyli wystawę artysty rzeźbiarza Pana Wojtka Pondla pt:. "Nie tylko taniec" w Galerii Jatki w Nowym Targu.
Uczniowie zapoznali się z twórczością artysty, poznali nowe określenia tj. rzeźba statyczna, i dynamiczna, portret, płaskorzeźba oraz poznali czym różni się rzeźba klasyczna od współczesnej. Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Rysowali, malowali i szkicowali prace inspirowane rzeźbami i rysunkami artysty. Na koniec zajęć uczniowie wykonali techniką origami jaskółki oraz mieli okazję napić się pysznej herbatki zrobionej przez bardzo miłe i życzliwe panie prowadzące galerie. Następnie uczniowie przeszli do Muzeum Drukarstwa gdzie dowiedzieli się w jaki sposób powstał druk do książek, czasopism i gazet, zobaczyli maszyny drukarskie oraz plakaty i afisze drukowane w okresie międzywojennym i wojennym.
Uczniowie mieli możliwość zrobienia własnych wizytówek odbijając na kartce papieru różnego rodzaju czcionki umieszczone na pieczątkach.
Zwieńczeniem wyjazdu było pójście na lody oraz czas wolny przeznaczony na zabawę w parku miejskim.