Jesteś tutaj: Szkoła / >Archiwum / Archiwum 2021/2022 / Poznajemy naszą historię …

Poznajemy naszą historię …

Historia najnowsza często stawia przed człowiekiem XXI w. dylematy. Pytania:

Czy tak należało?

Po co poświęcenie tylu młodych ludzi?

Czy patriotyzm się opłaca?

pozostają otwarte, a odpowiedz zależy od każdego z nas. Szkołą może jednaj wskazywać wzorce, przyczyny i skutki wydarzeń historycznych, tak by młody człowiek znalazł podstawy i przykłady postaw patriotycznych, by zrozumiał czym jest ukochanie Ojczyzny!

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami historii chcąc uwiecznić „bohaterów nie zawsze zapamiętanych przez ludzi, ale uwiecznionych przez ojczyznę” podejmowali różne formy poznawania naszej historii.Znajomość historii i heroicznych przykładów młodych patriotów zawsze intryguje i pociąga.  Świadczą o tym liczne akcje przeprowadzone w naszej szkole, których celem było upamiętnienie rocznic

i wydarzeń historycznych

Od października do marca braliśmy udział w Akcji Bohater-ON, w ramach, której uczniowie pisali pocztówki do Kombatantów- żołnierzy i harcerzy biorących udział w powstaniu warszawskim.

W związku z 80 rocznicą powstania AK nasi uczniowie przygotowali okazjonalne prezentacje.

Dodatkowo wzięli udział w Konkursie plastycznym i multimedialnym „AK 80. Największa armia podziemnej Europy” organizowanym przez IPN przygotowano film pt. „Kapitan Eugeniusz Borowy„
Film powstał na podstawie zebranych dokumentów i wywiadu z rodziną żołnierza AK, który mieszkał w Czarnym Dunajcu.

W ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych  uczniowie prezentowali własne prace upamiętniające historyczne rocznice i bohaterów tamtych wydarzeń.

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez wojto19a